Ogólnopolska Akcja
"Niedrożność dróg oddechowych - Ratujemy i uczymy ratować"


Z inicjatywy Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego i Konsultantów Wojewódzkich w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pielęgniarek Pediatrycznych oraz Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur z siedzibą w Olsztynie zachęcamy członków PSPP do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji "Niedrożność dróg oddechowych - Ratujemy i uczymy ratować".
Celem akcji jest przeszkolenie jak największej liczby rodziców/opiekunów przebywających z dziećmi w szpitalu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku niedrożności dróg oddechowych u dzieci i osób dorosłych.
Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2021 zawierają osobny rozdział na temat znaczenia edukacji dla systemu ratownictwa. Udzielenie pierwszej pomocy jest kluczowe dla przeżycia poszkodowanego. To świadkowie zdarzenia są pierwszymi osobami na miejscu zdarzenia i to od nich zależy inicjacja łańcucha przeżycia.
Podjęcie kluczowej decyzji w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od stanu wiedzy i umiejętności osoby udzielającej pierwszej pomocy. Często w grę wchodzi stres, obawy i brak oswojenia z sytuacją.
Zdobycie umiejętności w zakresie resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy zwiększa chęć oraz gotowość do podjęcia działań, a nauczanie rozłożone w czasie i regularne, krótkie szkolenia przypominające, zwiększają poziom kompetencji i wpływają na utrzymanie umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Sprawiają też, że takie osoby odczuwają mniejszy lęk przed podjęciem działań i są bardziej skłonne do wychodzenia z inicjatywą.
Dodatkowe informacje mogą uzyskać Państwo u Konsultantów Wojewódzkich w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego. Wykaz konsultantów znajduje się na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w zakładce Informacje.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

Zarząd PSPP przypomina, że w dniu 17. czerwca o godzinie 13.15 w Hotelu Willa Port w Ostródzie (sala konferencyjna) ul. Mickiewicza 17 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych.
Serdecznie zapraszamy.

 

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki
wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom
życzymy zdrowia, wytrwałości oraz sił do pełnienia ról zawodowych.

Niech każdy dzień poświęcony małemu pacjentowi
przynosi radość, satysfakcję i dumę z tego,
że wykonujecie jeden z najpiękniejszych
i najpotrzebniejszych zawodów.

Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w
II ogólnopolskiej akcji propagującej zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży,
organizowanej pod patronatem Krajowego
i Wojewódzkich Konsultantów w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych
z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka

01 czerwca 2024 roku
pod hasłem „Warzywon”.

Ideą akcji jest zachęcenie dzieci i ich rodziców/opiekunów do zdrowego odżywiania się poprzez zwiększenie spożycia warzyw w miejsce niezdrowych produktów takich jak słodycze czy słodzone napoje oraz rezygnacji z nadużywania telefonów komórkowych.

Regularne jedzenie warzyw wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Może przeciwdziałać rozwojowi takich chorób, jak: nowotwory, choroby układu pokarmowego oraz krążenia. Warzywa wspomagają leczenie nadwagi i otyłości, a także korzystnie wpływają na wygląd cery, włosów i sylwetki oraz poprawiają samopoczucie. Pozytywne działanie warzywa zawdzięczają dzięki zawartości cennych składników pokarmowych, takich jak witaminy, składniki mineralne czy błonnik pokarmowy.

Zachęcajmy do jedzenia warzyw.

Plakat do pobrania: PDF

 Serdecznie zapraszamy
 Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych


KOMUNIKAT III

Szanowni Państwo
Zarząd PSPP
serdecznie zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową
PEDIATRIA I PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA
17-18 czerwca 2024 roku w Hotelu Willa Port w Ostródzie

Tematy swoim zakresem obejmować będą opiekę nad dzieckiem od dnia narodzin do pełnoletności, zarówno w środowisku szpitalnym jak i domowym z uwzględnieniem najnowszych trendów.

Koszt konferencji
Członkowie PSPP – 990,00 zł
Pozostali uczestnicy – 1.140,00 zł

Zapraszamy do zapoznania się z programem szczegółowym ( pobierz - ostatnia aktualizacja: 05/05/2024)
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu.

Informacje organizacyjne zamieszczone są w formularzu zgłoszeniowym ( pobierz .doc, pobierz .pdf )

 Serdecznie zapraszamy
 Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

                                           

Szanowni Państwo

Zarząd PSPP serdecznie zaprasza na, objętą przez nas Patronatem Honorowym konferencję szkoleniowo-naukową organizowaną przez Centrum Nauki o Laktacji, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WUM oraz Centrum Medyczne WUM. pt.

„Karmienie piersią – ale z głową! Współczesne wyzwania poradnictwa laktacyjnego",
w dniach 7-8.06.2024
w Hotelu Biznes i Wypoczynek w Falentach koło Warszawy.

Wykłady będą dotyczyły wielu aspektów medycznych karmienia naturalnego, ale też kwestii docierania z wiedzą opartą na dowodach do matek. Zorganizowany jest również konkurs doniesień naukowych dla badaczy tematu. Gościem Specjalnym będzie prof. Paula Meier, światowej sławy ekspertka z USA, która ma jedno z większych na świecie doświadczeń w żywieniu dzieci mlekiem kobiecym w Oddziałach Intensywnej Terapii Noworodka.

Dodatkowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie https://cnol.kobiety.med.pl/pl/xvii
Szczegółowy program:
https://cnol.kobiety.med.pl/wp-content/uploads/2024/03/program-na-strone.pdf

 Serdecznie zapraszamy
 Zarząd
Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych

  

Strona 1 z 5